Štěňata

Momentálně nemáme žádná štěňátka


 

4.8.2013:  Ve čtvrtek odjel do nové rodiny Béďa (Beduin) a v sobotu si noví páníčci odvezli Nika (Bedrník). Všechna štěňátka jsou tedy již v nových domovech u svých páníčků. Přejeme jim jen to nejlepší, krásný společný život.  Doma je teď klid a tak trochu smutno, zvykli jsme si na pobíhání a řádění našich štěňátek. No nedá se nic dělat, tak to má být. Věříme, že jsme našim miminkům našli  ty správné páníčky, kteří je mají rádi a dobře se o ně postarají.  Doufáme, že se někdy uvidíme. Mějte se krásně. 


 

Beduin a Bedrník

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bedrník

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beduín

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


14.7.2013:  V průběhu tohoto týdne odjela se svými páníčky další štěňátka. V novém domově jsou fenečky Bibi, Bromélie a pejsek Barbánek. Přejeme jim i jejich páníčkům jen to nejlepší, krásný společný život. Doufáme, že se někdy uvidíme. Loučení  s našimi miminky je těžké, za všemi je nám moc smutno,  ale nedá se nic dělat, tak to má být. S našimi vipetkami  nám ještě zatím doma zůstávají  poslední  volná štěňátka - dva pejsci Bedrník a Beduín. Pro ně ještě hledáme ty správné páníčky.

Pár fotek z posledních dní: http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/VRH_B_3._14.7.2013


 

7.7.2013: O tomto víkendu  se odstěhovala první štěňátka. V novém domově jsou pejskové Bartoloměj a Barbucha, fenečky  Borůvka a Bazalka. Věříme, že mají ty správné a milující páníčky a  budou se mít ve svých rodinách  dobře. Všem přejeme jen to nejlepší, spoustu společných krásných zážitků a radostí. Těšíme se, že se někdy uvidíme. Doma je teď najednou nějak prázdno, přestože tady řádí  ještě pět štěňátek, za vydatné pomoci našich dospělých vipetek. 


 

27.6.2013: Z našich miminek jsou již opravdoví malí chrti. Běhají po zahradě, okusují  rostliny i své sourozence, ven z domu vynáší hračky, do domu naopak nosí poklady z venku - větvičky, lístečky. Zvládli jsme očkování, čipování, mezinárodní pasy jsou vystaveny.  Pro některé z našich malých vipetíků ještě hledáme ty správné páníčky, kteří jim poskytnou milující rodinu a vynikající péči.


 

9.6.2013 Přidáno pár fotek na rajče: http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/Vrh_B_5._9.6.2013


 

5.6.2013 Přidáno pár fotek na rajče : http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/vrh_b_2._4.6.2013


 

1.6.2013:  Štěňátka rychle rostou a dělají velké pokroky, už se začínají přikrmovat granulkami a moc jim to chutná. Zkouší pomalu prozkoumávat svět okolo pelíšku, navzájem se okusují, objevují se první pokusy o hry,  ozývají se první náznaky štěkání, vrčení a podobných zvuků. Teta Evejka se také zapojila do jejich výchovy a Tesince pomáhá.   Na rajče jsme přidali nějaké fotky z posledních dnů - je tam také pár fotek z výstavy na Senci. 

http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/vrh_b_23.5_1.06.2013


 

23.05.2013  http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/vrh_B_18_23_5_2013 -  přidáno několik informativních fotek

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimísci jsou v pořádku,  mají za sebou svoje  první odčervení. Zatím většinou spinkají a  krmí se mlíčkem od maminy.
Někteří už začínají vyvíjet víc aktivity,  sem tam se snaží okusovat mamince ouško. Jsou moc milí, je radost je pozorovat.   

 


 

17.5.2013:  Štěňátkům se daří dobře, některé zkouší první ještě trochu nekoordinované pokusy o chůzi.  Moc rády se vyšplhají na maminu a tam si udělají pohodlí a spinkají. Tesinka mimina vzorně krmí a stará se, občas už vyběhne z pelíšku, podívat se co dělají ostatní vipetky, v rychlosti proběhne zahradu a zpátky za drobotinou. Pěkně je šňupáčkem upraví v pelíšku, vypadá to jako by je přepočítávala, jestli snad někdo nechybí. Na rajče jsme přidali pár nových  fotek z posledních dnů. Většinou jde o hromadné fotky, na konci je pár jednotlivých fotek našich štěňátek s označením.  K lepšímu nafocení jednotlivých štěňátek je potřeba více rukou. Tak snad se nám to přes víkend podaří lépe.

http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/vrh_B_12-17.5.2013    


 

 

Vrh B - odkaz na rodokmen
 http://thewhippetarchives.net/testmating.php?dam=69035&sire=131681&gens=6

12.5.2013 přidáno alespoň pár fotek z prvních dní našich miminek, více foto na Rajčeti http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/B_8._11

Na rajčeti jsou nafocení jednotliví pejsci a fenečky v prvních dnech. Další jejich fota budeme průběžně doplňovat.
Miminka se mají dobře, pěkně papají a příbírají na váze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

čtyři holky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pět kluků

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Máme štěňátka - vrh B

8. 5. 20013 se Tesince (Comtes in White Modrý hit) narodilo 9 krásných štěňátek, máme 5 kluků a 4 holky

Maminka i mimina jsou v naprostém pořádku, všechno proběhlo dobře, malí vipetíci pěkně papají a Tesinka je vzorná maminka, neustále svoje poklady hlídá. Zatím to vypadá, že štěňátka budou plavá, modroplavá žíhaná s bílými znaky. Pro naše mimina hledáme slušné a zodpovědné majitele, kteří s námi zůstanou v kontaktu.  Po předchozí domluvě možnost i nezávazné návštěvy, jakékoliv bližší informace emailem nebo telefonicky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vrh B:   maminka naše Comtes in White Modrý hit  -    otec krásný a milý pejsek Jch. Sobresalto Millennium Gold. Z tohoto spojení očekáváme kvalitní jedince, štěňátka nejen krásného exteriéru, ale hlavně povahově vyrovnané, sebevědomé a přátelské vipety. Štěňátka budou vhodná nejen pro výstavy, psí sporty a chov, ale hlavně jako vynikající  kamarád. Budeme pro ně  hledat zodpovědné  a seriózní páníčky, kteří jim poskytnou milující domov, potřebnou lásku a péči.  V případě jakéhokoliv dotazu nás neváheje kontaktovat.

 Rodiče vrhu B :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Plánujeme štěňata. Nakrývat budeme na jaře naši Comtes in White Modrý hit. Podrobnosti budeme průběžně doplňovat.
Tesinka je pěkná fenka se skvělou povahou, štěňátka by po ní měla být povahově vyrovnaná. Povahové vlastnosti bychom chtěli podpořit také krycím pejskem.


 

Momentálně nemáme žádná štěňátka.


 

VRH  "A" - nar. 31.8.2011
všechna štěňátka jsou v nových domovech

 


 

19.11.2011 Na rajče přidány fotky z posledních dnů: http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/stenatka_19.11.2011

Už se odstěhovala do nového domova  i Amálka, je u svých páníčků a má se moc fajn. Všem našim  miminům i jejich páníčkům přejeme  ať si spolu užijí spoustu radosti,  ať  jim slouží zdraví a mají se moc dobře, ať mají štěňátka lásku a trpělivost svých páníčků, kterou jim vipetci určitě vrátí. Mějte se krásně, přejeme Vám  jen to nejlepší.


 

7.11.2011 Na rajče přidáno nové foto z posledních dnů.

http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/stenatka_07.11.2011

Doma je zase o něco větší prázdno,  se svou novou rodinou odjel  už i  Alfík. Jsme rádi, že také našel svou milující rodinu a přejeme jim jen to nejlepší, ať se jim ve všem daří a užijí si spolu jen samou radost. Naše holčičky, které ještě zůstaly doma se snaží, aby nám nebylo moc smutno a řádí za celou smečku.  Neustále vymýšlí lumpárny, řádí na zahradě nebo doma, dokud s andělským výrazem nepadnou do pelíšku či na gauč a neusnou.  Jinak jsou to už opravdové malé vipetí slečny, když leží umí už krásně a elegantně překřížit své dlouhé nožky. Panička zatím může poklidit než se znovu pustí do vymýšlení  skopičin. Mají se moc rády a krásně si spolu hrají.


 

Adinka

 

 

 

 

 

 

 


 

28.10.2011 Odstěhovalo se nám první štěňátko. U své nové rodiny je pejsek Aiki. Bylo nám trošku smutno, ale jsem rádi, že pejsek našel hodné, milující páníčky  a vipetího kamaráda. Přejeme jim hodně radosti  a pěkných zážitků ve společném soužití. Všem hlavně hodně zdraví  a samozřejmě i štěstí.  Máme nafocené nějaké fotečky z posledních dnů, ještě i s Aikim,  přidáváme je na rajče.

Přidány fotky: http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/stenatka_29.10.2011

              

 

 

 

 

 

 

 

zleva: Amálka, Aiki, Alf, Adinka


 

19.10.2011 Na rajče přidáno pár fotek z posledních dnů. http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/stenatka_17.10.2011


 

9.10.2011 Na rajče přidány fotky štěňátek z uplynulého týdne, http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/09.10.2011


 

2.10.2011 Na rajče přidány nové fotky štěňátek z posledních dnů, prví vycházky na zahradu. http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/stenatka_02.10.2011


 

29.9.2011 Štěňátka nám zase povyrostla .  Už si hrají s hračkami, statečně okusují plyšové myšky,  i velkou
krysku. Nejvíc si vyhrají mezi sebou, jsou to pěkní raubíři, honí se okolo pelíšku, válí se po sobě, hryzají se navzájem, začínají se tahat o hračky.  Momentálně nejhodnější štěňátko je Alfík. Obě holčičky jsou pěkné divošky, vydrží řádit déle než  kluci. Všichni ovšem mají rádi mazlení.  Sledování mimisků je nejoblíbenější činnost celé rodiny.  Budu se snažit co nejdřív doplnit nové fotky.

 

25.9.2011 Štěňátka dělají velké pokroky, začínají si spolu hrát, navzájem si okusují hlavičky a tahají se za uši.  Největší průzkumník  je Alf, jako první opustil pelíšek a vydal se na průzkum pokoje, jinak se zatím jeví jako velký mazel. Amálka je zase největším jedlíkem. Obě holky si zatím nejvíc hrají spolu . Aiki je největší kliďas a spáč. Dnes se nechtěl moc fotit, raději by spal.  Fotky, některé nevalné kvality, jsme přidali na rajče,  bohužel jsme víc nestihli.

...http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/stenatka_25.09.2011


 

18.9.2011 - dnes má naše drobotina již 19 dní, postupně se jim otevřela očka a snaží se o první, ještě vratké krůčky. Jinak zatím tráví čas hlavně jídlem a spánkem.

Na rajče přidáno foto štěňátek pořízených v průběhu uplynulého týdne: http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/stenatka_18.9.2011


 

10.9.2011
Čas rychle letí a naše štěňátka již mají jedenáct dnů. Přibližně 7. a 8.  všechna zdvojnásobila svou porodní váhu. Zatím hlavně spí a jí, maminka Evejka se pečlivě stará, občas si už vyjde od mimísků odpočinout na zahrádku na sluníčko nebo se natáhne na gauč k televizi, ale když zaslechne z pelíšku kvičení, už je tam a kontroluje co se děje. Teta Tesinka taky všechno sleduje a je  ochotná se kdykoliv zapojit, už se určitě těší až drobci povyrostou a bude moct pomáhat s výchovou. Pejsci už mají svá jména, u feneček se ještě nějak nemůžeme shodnout. Malý Alf nám dělá velkou radost, jako nejmenší štěňátko z vrhu projevil velkou houževnatost (a žravost), své větší sourozece pěkně dohání. Štěňátka se postupně  vybarvují, všechna mají žíhání, některá víc a tmavší, některá méně.  Dnes jsme se je pokusili vyfotit na různě barevných podkladech,  za denního světla bez blesku.    

Nové foto: http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/stenatka_10.9.2011

   Alf                                                                  Aiki

                                                            

 

 

 

  Adinka                                                           Amálka

 

 

 

 


 

3.9.2011
Vrh A - foto jednotlivých štěňátek ve čtvrtém dnu (po kliknutí se zvětší), více foto na rajčeti:http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/3.9.2011_Vrh_A

  fena1                                                                 pes 1

 

                           

 

 

  fena 2                                                                 pes 2 

 

 

 

 


 

 

1.9.2011 na rajčeti vloženy fotografie narozených miminek,  Evejka se ukázala jako dokonalá mamina a vzorně si plní své mateřské povinnosti,  další foto jednotlivých mrňat přidáme postupně.
http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/Vrh_A,_1._a_2._den

 

31.8.2011 se naše AWAY Modrý hit stala maminkou - narodila se jí 4 krásná štěňátka - 2 pejsci a 2 fenečky

Away 62. den březosti.

 

 

 

 


 

Away 55. den březosti.

 

 

 

 


 

Away 44. den  březosti.

 

 

 

 


 

Away 36. den březosti.

 

Rodokomen štěňátek si můžete prohlédnout na skvěle vedeném a zpracovaném
Whippet Archives - TWA (i s fotografiemi).

http://thewhippetarchives.net/testmating.php?dam=43212&sire=43250

 


 

Budeme mít štěňátka. Březost naší AWAY Modrý hit byla potvrzena sonografickým vyšetřením. Předpokládaný termín porodu okolo 28. srpna.

Jako tatínka našich štěňátek jseme vybrali krásného APPLE IN JACKET SUNNY FUNNY, který má vyrovnanou, přátelskou povahu a je to  opravdu moc milý pejsek. Štěňátka by tedy měla být  převážně anglické krevní linie, s výstavními předpoklady, s jemnou a nekonfliktní povahou.  

APPLE IN JACKET SUNNY FUNNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AWAY MODRÝ HIT

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist