Novinky

Září 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Květen 2018

 

 

 

 

 

 

vánoce 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikuláš 2017

12.11.2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaro 2017

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sofinka

 

U Moravy

 

Adinka v  lese

Adinka s kamoškou Karou

 

Whippet klub  - KV Ježkovice 2015, náše odchovankyně Amálka z Moravské Sahary, V1 CAC, BOB, Klubový vítěz

Sofinka 

Sofinka

Bartoloměj z Moravské Sahary

Sofinka  a Amálka

Na Zámku  v Lednici

Amálka

 

 

29.12.2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

20.11.2013

Sofi - Bibianne z Moravské Sahary zpátky v rodné chovatelské stanici.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

24.9.2013: V sobotu 21. září jsme jako tradičně vyrazili na Klubovou výstavu Whippet klubu do Ježkovic. Přestože nám počasí příliš nepřálo, výstava proběhla v pohodové a domácké náladě. Z našich vipetek se vystavovala Adinka ve třídě otevřené.  Barvy naší chovatelské stanice hájila také v třídě otevřené v konkurenci 10 fenek, naše odchovankyně Amálka z z Moravské Sahary. Adince se do vystavování v takovém počasí moc nechtělo, nemá ráda zimu ani se nechtěla vysléknout z oblečku.  O to víc nás potěšilo ohodnocení rozhodčí Veroniky Kučerové - Chrpové, která ocenila  Adinu z Moravské Sahary známkou V2 res. CAC, Amálku z Moravské Sahary známkou V1 CAC. Máme z  Amálky velikánskou radost, gratulujeme Amušce  i jejím páníčkům.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/Jezkovice2013


 

31. 8. 2013 - byl pro nás významný den, naše štěňátka z vrhu A oslavila své druhé narozeniny. Přejeme Alfíkovi, Aikimu - Montymu, Adině a Amálce, jen to nejlepší, hlavně zdravíčko a  nadále spoustu lásky od jejich páníčků a mnoho dalších radostných zážitků. Na narozeniny našich prvních štěňátek jsme samozřejmě mysleli již dříve, ale nestíhali jsme napsát. Naše Adinka slavila narozeniny v neděli odpoledne spolu s maminkou Evejkou a tetou Tesinkou, se kterými se tradičně podělila o dortíček. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

4.8.2013: Poslední dva pejsci Beduin a Bedrník odjeli se svými páníčky do nových rodin. Věříme, že jsme našli pro všechna naše štěňátka ty správné páníčky a přejeme jim krásný společný žívot.  Doufáme, že  budou dělat novým páníčkům takovou radost, jako naše vipetky nám. Naše vipetky v těchto vedrech přes den hlavně odpočívají doma, ven vyrážíme většinou až navečer. Už kolikátý den vyhlížíme předpovídaný déšť a pořád nic. Holky si krátí čas chytáním ještěrek po zahradě, přeborník je v tomto naše něžná Evejka, v lovu ještěrek je neúnavná a neodradí ji ani horko.


 

21.7.2013: dnes byl slavný den, naše milovaná Evejka oslavila 6. narozeniny. Popřáli jsme jí všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, jsme moc rádi, že ji máme. Zároveň přejeme pevné zdraví a spokojený životí všem jejím sourozencům z vrhu A - Modrý hit. Na rajče jsme přidali pár fotek z Evejčiných narozenich,  o masičkový dort se podělila s Adinkou a Tesinkou a také s posledními  dvěma Tesinčinými štěňátky, které jsou ještě u nás. 

Přidáno pár foto na Rajče. http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/VRH_B_21_7_20113


 

1.6.2013: Štěňátkům jsme zajistili hlídání a po roce jsme opět vyrazili na naši oblíbenou  Celostátní výstavu psů do Sence. Bohužel letos nám počasí nepřálo, cestou docela hustě pršelo, naštěstí než jsme dorazili do Sence déšť ustal a počasí se  aspoň trošku umoudřilo, ale na plavání pro Adušku to nebylo.  Vystavovala se pouze Adina v mezitřídě, pan rozhodčí Piskay ji ohodnotil známkou V1 CAC. Odpoledne dokonce začalo svítit slunce, takže nakonce to byl vydařený den.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

17.5.2013:  V sekci štěňátka přidány nové zprávičky a odkaz  na "rajče" - aspoň pár průběžných fotek


 

 

Máme štěňátka - vrh B

8. 5. 20013 se Tesince (Comtes in White Modrý hit) narodilo 9 krásných štěňátek, máme 5 kluků a 4 holky

Maminka i mimina jsou v naprostém pořádku, všechno proběhlo dobře, malí vipetíci pěkně papají a Tesinka je vzorná maminka, neustále svoje poklady hlídá. Zatím to vypadá, že štěňátka budou plavá, modroplavá žíhaná s bílými znaky. Další informace o štěňátkách a odkaz na fotografie budeme vkládat v sekci štěňata.


 

10.4.2013:  Budeme mít štěňátka:

maminka naše Comtes in White Modrý hit   -    otec krásný a milý pejsek Jch. Sobresalto Millenium Gold.
Z tohoto spojení očekáváme kvalitní jedince, štěňátka nejen krásného exteriéru, ale hlavně povahově vyrovnané, sebevědomé a přátelské vipety. Březost Tesinky byla potvrzena sonografickým vyšetřením, štěňátka se narodí zhruba v polovině května.  Štěňátka budou vhodná nejen pro výstavy, psí sporty, ale hlavně jako vynikající  kamarád. Budeme pro ně  hledat zodpovědné  a seriózní páníčky, kteří jim poskytnou milující domov, potřebnou lásku a péči.  V případě jakéhokoliv dotazu nás neváheje kontaktovat.

 


 

21.2.2013 Při minulé aktualizaci jsem sice poctivě doplnila do sekce výstavy všechny výsledky, ale bohužel neuložila, takže na druhý pokus - výsledky jsou už opravdu všechny doplněny.

 

17.2.2013 Po dlouhé době jsem se dostala ke krátké aktualizaci stránek. Po problémech s PC nám bohužel na konci minulého roku odešly po sobě hned dva monitory. Ještě, že funguje alespoň notebook. Do sekce výstavy jsem doplnila všechny chybějící  výsledky našich vipetek od prosince roku 2012. Nedá mi to, abych nezmínila aspoň některé. Po delší době se zase jedenkrát vystavalovala naše Evejka a od paní rozhodčí L. Fintorové dostala na Hanácké národní výstavě psů 2013 ohodnocení V2, res. CAC. Adince se nejvíce zadařilo na Mezinárodní výstavě psů v Nitře, od rozhodčí Lotte Jorgense dostala V1 CAJC.  Tesinka  zabodovala na DUO CACIB Brno, od rozhodčího Dušana Paunoviče - V2, res. CAC. Momentálně si vipetky užívají odpočinek a vycházky. Docela rády se probíhají za sluníčka v čerstvém sněhu. Jenže toho si moc neužijí. Sníh většinou napadne, roztaje a je buď břečka nebo lehce namrze a mohly by si poranit tlapky. Už vyhlížeme jaro, vzhledem k tomu,že už čouhají hyacinty a jiné cibulovinky, tak se snad brzy dočkáme.


 


 

30.9.2012. Na prodloužený sváteční zářijový víkend jsme si naplánovali dvě pejskařské akce. Jako první v pátek 28.9.2012 intenzivní výcvik agility na hodonínském cvičáku pod vedením trenérky Míšy Motyčkové. Hopkat byla Evejka a Adinka. Pokud mám zhodnotit jedním slovem "super".  Míša jako trenérka skvělá, projevila velkou trpělivost, každé vipetce sestavila trať přímo na míru,  podle jejích možností. Moc nás to bavilo a skvěle jsme si to užili. Evejka běhala s paničkou a Adinka s páníčkem Borkem, se kterým chodí trénovat. Velké poděkování patří naší šikovné  hodonínské trenérce Kačce Suchovské, která intezivku zorganizovala,  o všechno se skvěle postarala.
V sobotu 29.9.2012 jsme vyrazili na MORAVSKOSLEZSKOU NÁRODNÍ VÝSTAVU PSŮ DO BRNA. Přihlášenou jsme měli pouze Adinu z Moravské Sahary ve třídě mladých,  protože u Evejky a Comtesky jsme počítali s háráním. Posuzoval pan rozhodčí Tibor Havelka ze Slovenska.  Byli jsme usazeni hned u výstavního kruhu a tak jsme hezky slyšeli pana rozhodčího, který pejsky posuzoval nahlas i pro diváky, což nebývá úplně obvyklé, ale rozhodně je to zajímavé. Pan rozhodčí posuzoval celkem přísně , nešetřil ani známkami VD a D.  V naší třídě mladých  byly celkem 4 fenky.  Do kruhu jsme  nastupovaly bez nějakého velkého očekávání, s tím,  že se budeme snažit a uvidíme.  O to větší radost jsem měla ,když  se Adinka panu rozhodčímu líbila, ohodnotil ji známkou V1, CAJC a navrch ještě i nejlepší mladý plemene  - BOJ. 
Poslední zářijový víkend se nám tedy  vydařil, jen Tesinka byla trochu smutná, protože nebyla ani jedné z akcí. Snažili jsme se jí to vynahradit hlavně v neděli. Z Brna jsme  všem třem vipetkám přivezli pamlsky a hračky, takže si na své přišla i Tesinka.

 

 

 

 

 


22.9.2012 jsme vyrazili na Klubovou výstavu Whippet klubu do Ježkovic. Ráno nám propršelo, pak se počasí umoudřilo a výstava proběhla v pohodové domácké atmosféře. Výstava byla hlavně dalším tréninkem ve vystavování pro naši Adinku, která ještě sbírá zkušenosti.  Rozhodčí byla Anna Letkovská (SK). Naše výsledky: Adina ve třídě mladých V -3, Evejka ve třídě vítězů V-3.


 

31.8.2012   - náš vrh A slaví první narozeniny.
Dnes je tomu přesně rok,  co se v naší chovatelské stanici narodila štěňátka - vrh A z Moravské Sahary. Přejeme Adině, Amálce, Montymu (Aiki),   Alfíkovi  vše nejlepší,   šťastný a spokojený vipetí život s jejich páníčky a samozřejmě  hodně zdraví.  Naše poděkování patří páníčkům, za to, že se o vipetky  skvěle starají a mají je rádi. Přejeme Vám všem  jen to nejlepší, mějte se všichni společně krásně, ať se Vám daří.


25.8.2012 Jako každý rok i letos jsme byli přihlášeni na srpnovou Mezinárodní výstavu psů Duodanube Bratislava. Vystavovat  se měly  po oba  dva dny Adinka ve třídě  mladých a Comteska  ve třídě otřevřené. Bohužel, Adinka začala hárat a tak se výstavy nezúčastnila. Vystavovali  jsme  pouze Comtes in White Modrý hit. V sobotu se jí moc nedařilo, v neděli už to bylo lepší a u pana rozhodčího Olega Fintory si vyběhala známku V2 res. CAC. Na sobotní výstavyu byla přihlášena i naše odchovankyně Amálka z Moravské Sahary, která si získala od rozhodčí I. Vojtekové známku  V1, CAJC - šikovná holka, gratulujeme Amálce i páníčkům. Po oba dva dny bylo v Bratislavě  opravdu velké horko, ale pod slunečníkem se to dalo zvládnout.
Nestačíme psát novinky na stránky, tak alespoň průběžně vkládáme pár fotek na rajče. Fotky z výstavy - odkaz z 23.8.2012.  Vipetky si užívají letního počasí a slunění. Na výcházky kvůli velkým vedrům chodíme většinou až navečer. Naše nejmladší členka smečky Adinka,  po vzoru své mamky Evejky a tety Tesinky,  také pokračuje v tréninku agility na hodonínském cvičáku. Jinak teď chodíme trénovat hlavně s Tesinkou, kterou malinko od hopkání rozptylují myši, kterých je na place opravdu hodně. Takže trénujeme agility a i odvolání od myších děr.


V chovatelské stanici Modrý hit se narodila moc krásná vipetí  štěňátka, přejeme jim hodně zdraví a ty nejlepší páníčky. Více na  http://www.modryhit.estranky.cz/ .


4.8.2012 http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/cervenec_2012

V červenci u nás byla na pár dnů na hlídání Amálka z Moravské Sahary, byla moc hodná,  s vipetkama se krásně pohrály. Tady  je jedna fotka ze společné vycházky. Zleva Evejka, Tesinka, Amálka, Adinka.


 

11.6.2012  Konečně jsem se dostala alespoň k malé aktualizaci stránek. Do sekce výstavy jsou doplněny výsledky všech výstav. Co je jinak u nás nového:  s jarem a hezkým počasím se snažíme víc chodit na náš oblíbený hodonínský cvičák na tréninky agility. Pomalu začala s hopkáním i Adinka, zatím zkouší tunely a skočky. Holky se vystavaly na klubové výstavě Whippet klubu na Konopišti, Áďa na své první výstavě  ve třídě dorostu VN 3, Evejka ve třídě vítězů V3. Na této výstavě se také poprvé vystavovala naše odchovankyně Amálka z Moravské Sahary - třída dorostu VN 2, gratulujeme  šikulce, je to moc hodná a milá vipetí slečna.   Na další výstavě jsme byli  8.6.2012 na  Slovensku v Senci, tam se nám zadařilo  a Adinka si odnesla od paní rozhodčí Tatjany Urek ve třídě mladých V1 CAJC, Tesinka ve třídě otevřené V4, z výsledků jsme měli radost, protože paní rozhodčí nešetřila ani známkami VD. Na  této výstavě byla  také Amálka  z Moravské Sahary,  dostala opravdu  moc hezký posudek a známku V3. Všechny vipetky  měly asi největší radost z probíhačky  a hraní si na břehu jezera. Velký úspěch tohoto dne - Adinka se naučila plavat, plavala jak vydra. Další den jsme se s Adinkou a Tesinkou  zúčastnili výstavy v Nitře.   Tady se nám bohužel nedařilo. Fotky z výstav i další foto  na rajčeti (viz 10.6.2012 a 4.6.2012).      

10.06.2012 přidány fotky na rajče    http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/Senec_a_Nitra_2012


 

04.06.2012 Přidány fotky na rajče -   http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/jaro_2012


 

15.02.2012  Na rajče jsme přidali pár nových  fotek. Něco je z lednových vycházek, pár  fotek je z návštěvy naší  odchovankyně Amálky. Trošku si u nás vyzkoušela výstavní postoj, ale hlavně se všechny vipetky krásně pohrály. Nějaké fotky jsou z domácího lenošení  našich vipetek.     
Sotva se Tesinka vyléčila naraženou hrudní kost, hned zas běhala jak uragán a způsobila si další nehodu, tentokrát si natrhla kožíšek na zádech, spravilo to 15 stehů  na veterině.  Teď už je všechno v pořádku a užíváme si klid.  Doufám, že jsem to nezakřikla.
Podle posledních informací od páníčků našich štěňátek se mají všichni dobře a už jsou to skoro velcí vipeti. Děkujeme moc za zprávy a fotografie, ze kterých máme velkou radost. Všem přejeme hodně zdraví a štěstí.

http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/14.2.2012


 

02.01.2012  Tesinka oslavila 21.12.2011 své třetí narozeniny, dodatečně přejeme  i všem jejím sourozencům hodně zdraví,   štěstí a spoustu lásky páníčků.  Oslavu Tesinčiných narozenin jsme malinko posunuli, protože Teska  si ještě před narozeninama stačila  vyblbnout úraz, narazila si ošklivě hrudní kost, takže  bylo potřeba veterinární léčení, už je naštěstí v pořádku. Na Nový rok hned po obědě jsme vyrazili s kamarády z agility na novoroční procházku lužními lesy a loukami u Hodonína. Poprvé šla s nám na takovou akci i naše malá Adinka a musím ji pochválil jak statečně capkala několik kilometrů. I přes nevalné počasí se  vycházka nám i vipetkám  moc líbila,  fajn lidé a samí hodní  pejsci. Díky za hezké odpoledne. Dnes  během dne jsme zjistili, že Evejka má jednu zadní nožičku oteklou a tmavě zabarvenou. Takže se zase jelo na veterinu. Vypadá to, že Evejka se někde o něco poškrábala, dřív jsme si toho  nevšimli. Holka naše statečná vůbec nekulhá ani nedává najevo, že by jí něco bolelo. Dostala injekci a zítra jdeme na kontrolu. Snad to bude v pořádku.
Na rajče jsme přidali směs fotek ještě z  předvánočního hlídání Amálky ( zkoušeli jsme i postoj),  z Vánoc a z Tesinčiných narozenin.

http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/19.12.2011


 

15.12.2011 Po delší odmlce jsem se konečně dostala alespoň k malé aktualizaci stránek. Jak jsem již minule naznačila, jedno štěňátko - fenečka Adinka u nás zůstala.  Po různých změnách zájemců od nás odcházela jako poslední,  potom ji nový páníček z rodinných důvodů  vrátil, a když už byla zpátky, dopadlo to tak, že u nás zůstala. Jsme rádi, že ji máme, je to moc hodná holka. Nadšená  je hlavně Tesinka, že má parťačku na lítaní a na hraní. Ty dvě se mají moc rády.  Momentálně je u nás veselo, protože máme na hlídání Amálku, která má páníčky na horách. Amálka je hrozně pohodová vipetí slečna, neustále dobře nalazená a moc hodná, je to takový vítací vipet,  každého kdo k nám přijde nadšeně vítá, jako starého známého. Asi si ještě pamatuje, že tady bydlela. Na maminku Evejku si určitě vzpomněla, protože se k ní  po příjezdu hnala a snažila se od ní napít. Evejka byla dost vedle, co chce, ale pak si to vyjasnily a  teď si už spolu  hezky hrají.  Sestřičky  Amálka s Adinkou  si to vyloženě užívají, řádí jak černé ruky, běhají po zahradě  i po domě,  Tesinka se  taky ráda přidá.  Takže momentální stav je takový, že u nás pobíhají čtyři vipetky. Většinou běží všechny společně, kam jedna tam i ostatní, až se dostatečně unaví, každá někam zapadne do pelíšku nebo na gauč vyspinkat se,  odpočinout a dát paničce čas, aby mohla trochu poklidit. Musím říct, teda napsat, že je  fajn  společně je pozorovat.  Jen co bude chvilka, přidám na rajče fotky.


19.11. 2011 v sekci štěňátka i níže přidán odkaz na rajče, kde jsou ještě fotky před odjezdem Amálky do nového domova a z posledních vycházek.  Jak jsem již psala ve štěňátkách, ve svém novém domově je už i Amálka. Amálce i všem našim štěňátkům a jejich páníčkům přejeme spoustu radosti  a krásných zážitků ve společném životě,  hlavně ať jim všem slouží zdraví.  Doma zůstává Adinka, na fotkách je v novém fešáckém svetru, který jí upletla naše kamarádka Hanka Fialka. Moc děkujeme. Adince sluší a  je v něm spokojená, určitě je jí hezky teploučko.

http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/stenatka_19.11.2011


 

31.10.2011

Dnes si odvezli Alfíka jeho nový páníčci, přejeme jim mnoho společně a šťastně prožitých dní, které mají před sebou.

Sestřičky Alfíka jsou po jeho odjezdu podezřele hodné,  je tu teď bez něho  jaksi smutno. Asi ví, že je také odjezd nemine a snaží se zavděčit, aby jsme si to rozmysleli a nechali si je.


 

28.10.2011 Poslední novinkou u nás je, že se odstěhovalo první štěňátko. Pejsek Aiki je už ve svém novém domově, u nových milujících páníčků a vipetího kamaráda. Přejeme všem hodně radosti, krásných zážitků a samozřejmě zdraví.


 

23.10.2011 Dnes jsme byli s Tesinkou na posledním letošním tréninku v Lednici. Teska si zaběhla dvě solíčka, všichni jsme promrzli a spokojeně odjeli domů. Už teď se těšíme na příští rok  na dráze v Lednici. 


 

18.9.2011 - Protože se poslední dobou u nás všechno točí okolo Evejky a jejích štěňátek, chtěli jsme něčím udělat radost Tesince. Zajistili jsme hlídání k Evejce a miminům a jelo se na trénink do Lednice. Tesinka si zaběhla dvě sólíčka,  takže byla spokojená. Počasí  nam také přálo, jen jsme se zdrželi  trochu déle než  jsme původně zamýšleli. Nemáme ani žádné foto, protože jsme nevzali foťák.   V sekci štěňátka je odkaz na  nové fotky štěňat na rajčeti.


 

31.8.2011 se naší AWAY Modrý hit narodila 4 krásná štěňátka - 2 pejsci a 2 fenečky.


 

27.8.2011
Na Rajčeti přídáno několik aktuálních fotek: http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/Evejka_pred_porodem_a_Tesinka_zahajila_vinobrani_2011

 

 

 

 


 

21.8.2011  Naše budoucí maminka Evejka je dneska již v 56. dnu těhotenství, které snáší velice dobře, má vyloženě těhotenské chutě, musíme na ni dohlížet, aby pěkně papala svoje granulky pro březí fenky, je mlsná jak koza a kdyby záleželo na ní, jedla by jen samé mlsoty.  Vzhledem k Evejčinu těhotenství a k tomu, že si Tesinka  na posledním coursingovém  trénink v Líšni pohmoždila tlapku, tak se holky šetříly,  chodíme jen na kratší vycházky. Taky je v posledních dne pořádné horko. Škoda jen, že jsme se už dlouho nedostali s Tesinkou  na cvičák. Tlapku už má Teska v pořádku, ale zase nám začala hárat, tak nemohla na dnešní trénink do Lednice.

Ve štěňátkách (i na rajčeti) je Evejčina fotka v 55. dnu těhotenství. Průběh  březosti pořád dokola sleduji v pregnancy kalendáři na internetových stránkách.
 

Přidáno pár nových  fotek ..http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/srpen_2011

31.7.2011 Na Rajče přidáno pár fotek z posledních dnů http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/cervenec2011

V úvodu a v odkazech přidán  The Whippet Archives - TWA. Ve štěňátkách přidán odkaz přímo na obrázkový  rodokomen očekávaných mimin z TWA.

24.7.2011 Byli jsme na coursingovém tréninku pro začátečníky v Radslavicích u Přerova. Vzali jsme obě vipetky i syna. Trénovala pouze Tesinka, s velikým nadšením a zápalem si zaběhla sólíčka. Při prvním doběhu nestačila v cíli zabrzdit a skončilo to karambolem. Srazila a zlomila anténu od navijáku a skůtr pořadatele. Naštěstí to dobře dopadlo, bez zranění, skůtr byl také v pořádku.  Trénink byl moc fajn, byli jsme opravdu spokojení. Cestou zpět jsme se stavili v rekreační oblasti Lučina na vycházce, aby se vipetky proběhly a počmuškaly si v přírodě. Evejka si užila svoje milované aportování míčků a pěknou procházku.

23.7.2011 - Sonografickým vyšetřením bylo potvrzeno, že bude mít Evejka štěňátka. Předpokládaný termín porodu je okolo 28. srpna. Už se moc těšíme a doufáme, že všechno proběhne dobře. Musím napsat, že Evejka projevuje i těhotenské příznaky - zvýšenou chuť k jídlu a hlavně mlsnot. 

21.7.2011 oslavila naše milovaná Evejka čtvrté narozeniny.  Mimo hračky dostala již tradičně masičkový dortík, který jí nejvíc zachutná až o něj projeví zájem Tesinka. Všem jejím sourozencům přejeme hodně zdravíčka a dlouhý spokojený život s jejich páníčky.

3.7.2011
V sobotu 2.7.2011 jsme byli na tréninku v Lednici, Tesinka si zaběhla dvě sólíčka. Oba běhy se jí moc podařily.  Ještě jsme stihli i malou procházku po místních lukách. Nedělní deštivé počasí nám nedovolilo vyjít pořádně ven. Vipetky se celý den povalovaly  v obýváku.

foto z proběhlých akcí  - http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/cerven2011

Plánujeme štěňátka od naší AWAY Modrý hit. Jako budoucího tatínka štěňátek jsme vybrali krásného APPLE IN JACKET SUNNY FUNNY. Pejska se skvělou, vyrovnanou  a přátelskou povahou. Štěňátka budou převážně anglické krevní linie,
s výstavními předpoklady. Bližší informace průběžně i v sekci štěňátka.

30.6.2011
O víkendu jsme byli v sobotu v Lednici s Tesinkou na tréninku. Tentokrát se i měřil čas.  Tesinka si nejdříve zaběhla bez problémů jedno sólíčko. Potom běžela společný běh s Donatelem Discobolos. Z boxu vystartovala pěkně, když viděla, že vedle ní běží další pejsek, začala váhat, nechala Donatela běžet samotného, počkala,  vběhla do cíle v protisměru a vrhla se na kůžičku. Vzhledem k tomu, že vlastně vůbec neběžela a nemusela tedy tak odpočívat a mohli jsme ji pustit na další sólo běh. Ten se jí moc hezky povedl, měla čas 24,85 s.  Sólo běhy jí jdou bez problémů, ale při společných bězích Tesinka  vymyslela, že by si mohla zkrátit cestu ke kůžičce tím, že než oběhnout celý ovál, raději si nadběhne v protisměru...  Asi bude běhat znovu víc sólíčka a pak se uvidí. V Lednici bylo jako obvykle moc fajn, odpoledne rychle uteklo. V neděli ráno jsme vyrazili znovu do Lednice,  na měření. Tesince bylo naměřeno plus 48, což jsme  očekávali. Pejsků na měření se sešlo opravdu hodně.  

4.6.2011
S Evejkou jsme byli na celodením tréninku agility na cvičáku v Hodoníně s Martinou Vaškebovou. Trénink byl naprosto super, bylo nás pouze 7 týmů, bezvadná trenérka. Bohužel bylo hodně teplo a dusno, vypadalo to na další bouřku, Po polední pauza už byla vidět únava u pejsků i páníčků. Skončilli jsme proto dřív než bylo v plánu.   Naštěstí jsme začali hned po ránu, tak jsme si  pěkně zaběhaly. Evejka byla po páteční výstavě a sobotním tréninku unavená,  jak se vrátila domů, nadlábla se  a odpočívala v chládečku v obýváku u televize.

3.6.2011
Byli jsme na naší oblíbené výstavě psů v Senci na Slovensku. Počasí bylo letní, velké horko, ještě štěstí, že se vipetky mohly osvěžit v jezeře. Výstava se nám líbila, kruh byl úmístěn úplně na okraji, spousta místa, stánků a občerstvení. Vipety důkladně posuzovala rozhodčí Ludmila Fintorová. Obě naše holky se jí líbily - Comtes in White Modrý Hit , třída otevřená  - V1, CAC, Away Modrý hit, třída šampionů  - V1, CAC. Po výstavě jsme ještě stihly kávičku, procházku (lítání)  u vody s házením bálonků a začala se hnát bouřka. Rychle jsme odjížděli domů.  Hromy, blesky a déšť nás přivítaly i doma. V posledních době bývají bouřky často, ale tato opravdu stála za to. 

31.5.2011 jsme se zúčastnili předváděčky s naším Agility týmem v  Hodoníně na Dnech zdraví. Běhalo se na náměstí v Hodoníně u radnice,  za plného provozu. Parkůrky byly proto jednoduché, atmosféra a lidi bezva. Měla jsem trošku obavy z aut a tak,  ale všechno jsme v pohodě zvládly.

Naše Comteska se pokusí o získání dostihové licence. 16.4 a 1.5. běhala na dráze v Lednici. Zatím mám splněn jeden sólo běh a jeden společný běh.

S Comteskou chodíme na poslušnost do psí školy NOVARO v Rohatci, něco se naučit a  potrénovat ve společnosti psích kamarádů.

20.3.2011 jsme byli na Celostátní výstavě psů  NITRACANIS, posuzoval srbský  rozhodčí Dušan Paunovič, který naše vipetky ohodnotil takto: Comtes in White Modrý Hit , třída otevřená  - V2,  res. CAC,  Away Modrý hit, třída šampionů  - V 2, res,  CAC.

 

8.2.2011
V lednu a i teď začátkem února jsme skoro vůbec nedostali  na  hodonínský cvičák, na trénink v agility. O to větší radost jsem měla já a samozřejmě i vipetky když se nám to alespoň sem tam povedlo.  Už se těšíme na hopkání, na všechny lidi a pejsky. Nějak teď máme moc povinností a málo času.  Ještě jsme jezdili intenzivně s kocourem Fidem na veterinu, nejdříve s ušima, pak jsme plynule přešli na zuby.  Nakonec musela veterinářka kocourkovi zuby vytrhat.Teď už je snad všechno v pořádku. Fido vypadá, podle toho jak řádí, že už je mu dobře. Vůbec nevypadá, že už bude mít v dubnu jedenáct let, ale zuby v poslední době byly jeho problém. Když se vrátil chudák ještě trochu v narkóze, vipetky se hned k němu rozběhly, zvědavé co se děje. Musím je pochválit, že když viděly v jakém je stavu, neotravovaly ho, nechali ho, aby si zalezl někam pod postel nebo do jeho oblíbené krabice a nechaly ho pokňurovat, jenom se občas zašly na něj podívat. To zas naše holky musí mít přehled co se u nás děje. I to naše třeštidlo Tesinka, nějak pochopila, že momentálně má kočičku nechat na pokoji,  že potřebuje klid. Naštěstí hned druhý den už mu bylo mnohem lépe. Ještě dostal analgetika v injekci a bylo dobře.
Tesinka zrovna hárá, tak na ni musíme dávat pozor. Nemůže tak lítat po venku, to jí dost vadí.  Už se těšíme na jaro, na teplé počasí.  Ještě jsem chtěla napsat, že jsme potkali v Hodoníně dalšího vipeta - Excalibura Modrý hit, byli jsme moc rádi, doufáme, že se ještě s ním i s jeho páníčkama uvidíme. Zatím jsme se znali jen z internetu.

23.1. 2011  jsme byli na Mezinárodní výstavě psů v Trenčíně. Vystavovala se Evejka poprvé ve třídě šampionů a od paní rozhodčí Ridarčíkové dostala ocenění V2 res. CAC.  Paní rozhodčí se Evejka líbila, vytkla jí jedině, že  nechtěla  moc běhat - což byla pravda, Evejka ten den hopkala jak nemocná koza. Paní rozhodčí mně řekla, že kdyby ukázala hezký pohyb, tak by vyhrála, protože je to elegantní fena,  chválila ji taky,  jak jí hezky celou dobu hledí do očí. Výstava se nám líbila, v hale bylo teplo, měli jsme čas se pohodlně usadit, přijeli jsme totiž vyjímečně  brzo. Vyrazili jsme z domu dřív, protože v předpovědi počasí bylo sněžení.  Nakonec byla cesta naprosto v pohodě, nesněžilo a bylo hezky.

 


21.12.2010 oslavila naše Comteska  druhé narozeniny.  Čas hrozně rychle běží, zdá se mi to jako včera když jsme si ji přivezli. Přejeme všem jejím sourozencům jen to nejlepší,  hodně zdraví, ať se jim i jejich páníčkům dobře daří.

Vipetky se jako obvykle zapojily i do předvánočních příprav. Evejku zajímalo hlavně pečení cukroví, Tesinku zajímá úplně všechno, pečení cukroví teda určitě nejvíc, ale kontrolovala paničku i při umývání oken a všech ostatních přípravách. Počasí bohužel moc nepřeje vycházkám. Neustále se opakuje, že po pár dnech (někdy i hodinách) intenzivního sněžení začne pršet a tát, všude děsná břečka, plno bláta a kaluže.

29.11.2010
V neděli 21.11.2010 jsme byli s Tesinkou na Mezinárodní výstavě psů v Nitře. Vystavovala se pouze Comteska v mezitřídě -
od pana rozhodčího Dannyho  Gilmoura dostala známku V3. Posuzování se dost protáhlo, než jsme dostaly do kruhu bylo již docela pozdě, Tesinka se už opravdu nudila. Na výstavě jsme poznali dalšího z Tesinčiných sourozenců -  hezoučkou sestřičku CRISTAL OF ICE  Modrý hit. Žije v Bratislavě, doma jí říkají Ruby a je moc milá a něžná. S Tesinkou jsou si opravdu podobné, "nepatrný" rozdíl je ve velikosti.  Samozřejmě jsme se také seznámili s páníčky od Ruby, při čekání jsme měli spoustu času na probrání našich vipetích miláčků. Bezvadně jsme si poklábosili.  Protože jsme počítali s tím, že Evejka bude hárat, tak nebyla přihlášená a čekala nás se zbytkem rodiny doma.

29.10.2010

V rodné chovné stanici našich vipetek Modrý hit se narodila opravdu krásná štěňátka.  Moc gratulujeme a přejeme jim hodně zdraví a krásný spokojený vipetí život. Více na  http://www.modryhit.estranky.cz/ .

28. října byl nejen svátek a volno, ale také krásné slunečné počasí. Využili jsme toho a vyrazili  na cvičák do Hodonína potrénovat agility a proběhnout holky. Dalším úkolem bylo zvykat Tesinku na dostihový dres. Z nějakého důvodu ho na sebe moc nechce. Přitom oblečky nosí bez problémů.  Evejka sice dres nepotřebuje, ale solidárně s Tesinkou jej  měla taky a jí naopak  vůbec nevadil. Pár ilustračních foteček na rozkliknutí od  od Kačky Suchovské.

26.10.2010
V sobotu 24. října jsme jeli s Tesinkou na tréninky do Lednice. Evejka zůstala raději doma,  dostihy ji nezajímají a zbytečně by zmrzala při čekání.  Když Tesinka zjistila co se bude dít, nemohla se dočkat až poběží. Při prvním běhu (sólo ovál z uzavřeného boxu) se v polovině dráhy na protější straně urvalo lanko. Tesinka zůstala na opačné straně s kůžičkou a nezbylo nic jiného, než aby pro ni panička zaběhla. Až na místě mě napadlo, že jsem si měla vzít vodítko a obojek protože nadšenou Tesinku od kůžičky dobrovolně nedostanu. Zrovna když jsem ji vzala na ruky, že se ji pokusím odnést, přijel naštěstí s obojkem a vodítkem  náš zachránce na motorce, tak jsme se s Teskou mohly vrátit ke startu. Bylo fajn, že nám pořadatelé nabídli  náhradní běh,  takže po chvíli odpočinku si Tesinka  zaběhla svůj vytoužený  oválek za kůžičkou.  Druhý běh měla Tesinka  poprvé  ve dvojici  (ovál ze zavřeného boxu).  Běžela s krásným vipetím klukem, svým polovičním bráchou po tatínkovi Nostradamovi, bohužel si nemůžu vzpomenout na jméno (majitelům z Brna se omlouvám). Tesinka běžela se svým obvyklým nadšením, vecpala se do vnitřní dráhy a jela jak tank. Do cíle doběhla první, ale nejvíc nás potěšilo, že si nevšímala svého psího kolegy na dráze a věnovala se jen běhu za střapcem. Byla jsem totiž zvědavá, jestli bude nějak reagovat na dalšího závodícího pejska. Zajímalo ji jen honění kůžičky.  Je to náš malý (velký) nadšenec. Když jsme viděli jak ji běhání baví, rozhodli jsme se zajet ještě druhý den do Lednice a ve stánku s chrtím vybavením vyzkoušet Tesince velikost závodních dresů. Sice jsme měli na neděli jiné plány, ale naštětí to nemáme  tak daleko. Teska běhá opravdu ráda, je to sportovec tělem i duší. Jestli je i rychlá, to nevím, protože jsme jí  čas neměřili, ale to pro mě není až tak podstatné, klidně si může běhat jen pro radost.

16.10.2010
Vypadá to, že dnešním dnem skončilo u nás krásné babí léto a tak je čas napsat co je u nás nového.
Měla jsem trošku černé svědomí, že jsem se v  poslední době věnovala více agility s Evejkou. Tesinka to totiž dost těžce nese, umí dát nahlas najevo jaká je chudinka odstrčená. Tak jsme dneska nechali být všechny důležité zahradní práce a vyrazili jsme všichni na cvičák na trénink. Hrabání listí, uklízení truhlíků propukne až v neděli 

Radostná novina: přišlo nám úředně potvrzeno z SKJ, že naše  Away Modrý hit je Šampiónka Slovenska. 

Začátkem  října jsme se snažili o něco víc věnovat agility. 
2.10.2010 se v Hodoníně uskutečnil druhý ročník  našich oblíbených neoficiálních závodů agilily "Vzhůru na Olymp" pod bedlivým okem rozhodčího Dušana Bučka. Přihlášená do závodů byla jenom Evejka. Na parkur jsme se dostaly po celkem delší pauze, takže výkony  nebyly z nejlepších, ale nevadí. Hezky jsme si zaběhaly a užily pěkný den. Evejka výsledky ve své kategorii: Hra 11. místo, Jumping  5. místo, Agility 5. místo.

9. a 10. října jsme byly s Evejkou na dvoudením intenzivním tréninku agility na našem cvičáku v Hodoníně. Trenérky byly  Martina Konečná a Lucka Dostálová. Tak jsme si to s Evejkou nějak naopak naplánovaly,  nejdřív závody a pak až jsme trénovaly.  No nevadí. Intenzivka byla přesně podle očekávání, díky oběma super trenérkám,  pefektní. Taky nám vyšlo počasí,  při čekání jsme měli čas se v křesílkách  vyhřívat s kávičkou na podzimním sluníčku a probrat nejen agility.

25.9.2010
Holky se vystavovaly na Moravskoslezské národní výstavě psů v Brně. Přijeli i další sourozenci z Modrého hitu. Evejka měla na výstavě dvě sestřičky a brášku, který se ale nevystavoval. Ségru z Ostravy jsme viděli poprvé. Od Tesinky se vystavoval brácha. Vipety posuzovala rozhodčí Michaela Pavlásková. Naše výsledky:
Tesinka v mezitřídě - V 4.
Evejka ve třídě otevřené - V 2, res. CAC.
Po vystavení jsme ještě pochodili stánky a vipetky dostaly nové kožené obojky, které se nám nejvíc osvědčily. Syn si koupil kousek oblíbeného  pštrosího masa a mohli jsme jet domů. Odpoledne jsme měli rodinou oslavu, takže jsme už
nestačili využít posledního pěkného dne k vycházce. I když je fakt, že po výstavě, na které víceměně pořád sedíme, jsem většinou unavená a žádnou velkou procházku už neděláme.  V neděli skoro celý den propršel a ani nám,  ani vipetkám se do sychravého počasí moc nechtělo.

18.9.2010
V neděli jsme vyrazili na trénninkové běhy do Lednice a Tesinka si zaběhla dva sólo oválky ze zavřeného boxu.  Při prvním běhu se v boxu otočila a vyrazila prdelkou napřed, naštěstí  se hned zorientovala a vyběhla za návnadou. Druhý běh už byl v pohodě.  Tesinka je do běhání celá žhavá. Možná se nám povede a při nějakém dalším tréninku by si mohla zkusit i společný běh. Samozřejmě s náma byla i Evejka a tak jsme vyjížďku za běháním spojili i s procházkou.

22.8.2010             
Vypravili jsme se do Lednice na tréninkové běhy s Tesinkou. Moc jsem se těšila, protože jsem ještě Tesinku na dostihové dráze běhat neviděla. Páníček se nemohl dočkat a tak jsme byli na místě již o dobrou půlhodinu dříve. Evejka byla s nám jako doprovod, tak jsme času využili k procházce a aportování.  Když Tesinka uslyšela zvuk navijáku, byla celá natěšená, drala se na dráhu a chtěla utíkat. Běžela jedno kolečko z otevřeného boxu a po přestávce jedno kolečko ze zavřeného boxu. Když ji páníček zavřel  před startem do boxu byla malinko zmatená,  točila se tam dokola, ale pak pochopila a pěkně vystartovala. Vyloženě si běhání užívala a byla nadšená. Měli jsme z ní velkou radost. Tesinka sledovala ostatní pejsky jak běhají a museli jsme ji pevně držet, neustále se cpala na dráhu. Evejce bylo dění na dráze šumafuk, jako obvykle ji zajímali jiné věci, dala by přednost procházení po lesíku nebo něčemu podobnému.  

nové foto: http://vipetky-away-tess.rajce.net/Bratislava_srpen2010

 

21.8.2010
Byli jsme na Mezinárodní výstavě psů v Bratislavě. Ráno nastala malá potíž s hledáním odbočky na výstaviště na dostihové dráze v Bratislavě - Petržalce a velká potíž s místem k parkování. Pak už vše probíhalo dobře, počasí nám přálo, u našeho kruhu jsme se mohli pohodlně usadit ve stínu. Vystavovala se pouze  Evejka  a u paní rozhodčí Ludmily Fintorové získala ohodnocení V 1, CAC. Tesinka se výstavy účastnila jako doprovod a morální podpora pro Evejku.

 

2.8.2010                                vloženy nové fotky:http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/Narozeniny,Slatinany_2010/

31.7.2010 jsme byli na SPECIÁLNÍ VÝSTAVĚ CHRTŮ 2010 VE SLATIŇANECH, přihlášené byly obě naše vipetky. Evejka ve třídě otřevřené a Tesinka v mezitřídě. Po cestě nastal malý zádrhel, kvůli objížďce jsme na Vysočině  malinko zabloudili, ale všechno dobře dopadlo a přijeli jsme ještě včas. Výstava se konala v zámeckém parku. Prostředí bylo hezké a počasí nám přálo. Holky se v parku i proběhly, poházeli jsme jim aportek, takže byly obě spokojené. Tesinka se chtěla i koupat v zámeckém jezírku, ale to jí neprošlo. Vipety posuzovala rozhodčí  Sanda Terzic (CRO). Mně osobně se zdálo, že posuzovala celkem důkladně, všechny vipety hezky prohmatala a nechala je v kruhu poběhat.


  Naše holky dopadly takto:
Comtes in White Modrý Hit ,  mezitřída  - V 2,   res.  CAC,  Away Modrý hit, třída otevřená -  V 2,  res. CAC.
Po vystavení jsme šli znovu do parku, aby se vipetky proběhly a trošku si pohrály. Byli jsme si okouknout i zámek, kdeměli nádherně rozkvetlé vstupní nádvoří.  Taky jsme  se potkali  s naší chovatelkou Štěpánkou Snášelovou, kterou jsem moc ráda zase viděla. Celkově jsme prožili hezký den v příjemném prostředí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Protože odpadla víkendová intenzivka s Markétou Lovaszovou, na kterou jsem měla v neděli jít s Evejkou, byl  čas na odpočinek a konečně jsem taky mohla  něco málo udělat kolem kytiček na zahradě. Evejka  při hrách s Tesinkou vrazila do plotu a  asi  si narazila nožičku,  sem tam trošku kulhala, tak nebyla ani pravidelná vycházka. Naštěstí to vypadá, že to to nebylo nic  vážného.

V neděli 25.7.2010 slavila naše Evejka narozeniny. Jako obvykle největší radost z masového dortíku měla Tesinka. Jak Evejka uslyšela, že bude dort a viděla, že se něco chystá z ledničky, celá rozradostněná vrtěla ocáskem a šmedila kolem stolu. Když viděla, že jsme vytáhli její masový dort, byla trochu zklamaná a pobíhala od stolu k ledničce.  Potvůrka naše mazaná věděla, že v lednici je ještě kus jednoho dortu,  ze sobotní oslavy synových narozenin, ten ovšem moc pro psy není - ořechový piškot a krém. Evejka neměla zpočátku moc náladu se s dortem fotit ani ochutnávat, pořád čekala něco jiného. Zato Tesinka nezklamala, museli jsme ji držet, aby mohla dort načnout oslavenkyně, pak už se obě  spravedlivě podělily (no možná měla Tesinka o malinko víc). Evejka je prostě náš mlsounek, jak vidí nějakou buchtu nebo něco podobného, je z naší něžné holčičky dravá šelma a snaží se to dostat. No musím se přiznat, že na druhý dort taky došlo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


21.7.2010

Dnes je významý den - své třetí narozeniny má naše Away Modrý hit. Oslava s dortem bude až o víkendu. Všem jejím sourozencům  z vrhu A Modrý hit přejeme všechno nejlepší, hodně zdravíčka a spokojený život s jejich páníčky.


13.7. – 16.7.2010

S Evejkou jsme se zúčastnily „tábora agility pro mírně pokročilé a závodící členy KK Hodonín“, pořádaného  na našem domovském cvičišti Kynologického klubu v Hodoníně. Instruktorkou byla Veronika Vargová, kterou musím moc pochválit a poděkovat za trpělivost při výcviku. Teploty sice byly tropické, ale přizpůsobili  jsme se a všechno proběhlo dobře. Evejka už poznala podle věcí, které jsem ráno připravovala do batohu, kam jedeme a vyloženě se těšila, což mě překvapilo a potěšilo. Za to Tesinka, která zůstávala chuderka doma, to těžce nesla, když viděla jak se Evejka důležitě nese pryč. Akce se vydaříla, sešla se parta sympatických a příjemných lidí. Byla jsem opravdu spokojená. Doufám, že jsme se s Evejkou zase něco nového přiučily.  Dokonce jsem si přinesla od členky našeho KK Kačky Suchovské i výborné recepty. Jak jsem zjistila Kačenka je skvělá nejen  v závodech agility, ale i  kuchyni.

17.7.2010

KK Hodonín pořádal  neoficiální závody „ O hodonínského machra“. S Evejkou jsme byly přihlášené v kategorii začátečníků.  Evejka běžela agility a jumping, na dobrovolnou hru a běh o hodonínského machra jsem ji už nepřihlásila. V tom horku a po  několika dnech na táboře agility jsem měla pocit, že už nám to stačí. Teploty byly opravdu vysoké, zdálo se mně, že z tunelů sálá teplo jako z trouby. Evejka  se umístila takto:
Agility – začátečníci LA – 1. místo
Jumping – začátečníci LA – 7. místo
Součet A+J – začátečníci LA – 2. místo
Závod měl podtitul „pyžámová párty“, běhalo se v pyžamech a i pan rozhodčí měl velice slušivý noční úbor. Musím říct, že opravdu se všichni k propozicím postavili čelem a  přišli v pyžamkách, někteří měli i  různé noční doplňky – natáčky atd. Nálada byla skvělá, závody se opravdu povedly. Odjížděli jsme sice unavení a zmordovaní horkem, ale spokojení.

18.7.2010

V neděli se uskutečnil klubový závod agility „Den poté“. Evejka, která dostala v sobotu večer slabý průjem  zůstala doma. Po noční bouřce se ochladilo - ieální počasí na běhání. Akce se konečně dočkala Tesinka. V závodech běžela v kategorii začátečníků. Byla celá šťastná a rozdováděná, že je konečně mezi pejskama a něco se děje a opravdu si to užívala. Trať zaběhla s nadšením a stylem sobě vlastním. Ne nadarmo byla ve startovce pod přezdívkou Happy dog. Umístila se v agility na 1. místě, v jumpingu na 1. místě (ze dvou startujících pejsků).

 

 

 

 

 

 

 

 

nové fotky: http://vipetky-away-tess.rajce.idnes.cz/Cervenec_2010/


6.6.2010 

V pátek 4.6. jsme se s Evejkou a Tesinkou vypravili na Slovensko  na Národní výstavu psů do Sence. Konečně se počasí umoudřilo a přestalo pršet. Ráno a dopoledne  bylo ještě dost chladno, foukal studený vítr. Později vysvitlo sluníčko  a bylo docela příjemně. Od pana rozhodčího Olega Fintora získala Comtes in White MH ve třídě mladých známku V 3 a Away MH ve třídě oteřené V 1 CAC. Obě holky se tentokrát docela ochotně v kruhu předváděly. Výstavu jsme pojali tak trošku  jako výlet. Výstaviště v rekreačním areálu nám vyhovuje.  Bylo fajn, že jsme mohli naše vipetky při čekání před posouzením  nechat poběhat po břehu jezera, aby si trochu pohrály. Tesinka samozřejmě neodolala a musela prozkoumat i vodu, brodila se krajem jezera a potápěla hlavičku pod vodu, asi aby zjistila jestli je tam něco zajímavého, nejspíš něco k jídlu.  Po  výstavě jsme uklidili věci do auta a znovu jsme se k jezeru vrátili. Udělalo se  už opravdu teplo, tak se do vody odvážila i naše opatrná  Evejka. Na břehu nebylo moc plno, holky mohly krásně běhat a aportovat. Bylo fajn, že si vipetky před cestou pohrály, malinko se unavili,  protože Tesinka ještě pořád nemá ráda cestování, v autě se jí dělá špatně, chudinka většinou proslintá celou cestu. Když je unavená aspoň na chvilku si zdřímne. Celkově to byl příjemný a úspěšný den. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V sobotu 5.6.2010 jsme se odpoledne zúčastnili předváděčky agility na Dětském dnu v Dubňanech. Bylo nádherné počasí, přímo vedro.  Běhala Evejka, Tesinka byla jako doprovod. Měla jsem malinko obavy jak nám to půjde, protože jsme již dlouho dobu netrénovaly. Nebyl čas pak přišly deště a povodně. Na cvičáku v Hodoníně pořád stojí voda, kdoví na jak dlouho, takže teď  netrénujeme. Parkůrky jsme, ale  zvládly. Evejka byla rychlá, já už méně, sotva jsme stíhala. Po prvním běhu mě  Evejka tošku pozlobila. Než jsme ji po doběhu stačila připnout na vodítko, sebrala se a zamířila do davu mezi diváky.  V první chvilce jsem se vyděsila kam běží, kde ji budu hledat. Můj  povel "ke mně"  asi nemohla přes hudbu a mumraj ani slyšet. Potom mě napadlo, že asi běží za páníčkem a Tesinkou. Taky, že ano, byla si pro pochvalu a pamlsek. Naštěstí byla v mžiku zpátky, takže jsem ani nestihla začít panikařit. To je celá naše Evejka. Jinak musím napsat, že to byla vydařená akce. Na cvičišti v Dubňanech jsem byla poprvé a líbilo se mně tam, je tam příjemně, hezky upravený cvičák. Organizátoři se opravdu snažili a udělali pro děti hezký program - ukázky různého výcviku psů požárníci, soutěže, stánky.  Využili jsme příležitosti a udělali jsme vycházku k místnímu rybníku, aby se holky proběhly v cizím prostředí, to mají obě rády, asi proto, že jsou obě hrozně zvědavé. 

 

Více foto - vipetky-away-tess.rajce.net/23.5.-5.6.2010 


16.5.2010  Z nedostatku času nejsem schopná doplnit portréty našich vipetek, které mám rozepsané. Podařilo se mi alespoň doplnit rubriku Sport a zábava. Musela jsem se taky trochu věnovat zahradě. Zjistila jsem, že  už je nejvyšší čas vysadit  truhlíky a dát do pořádku zahrádku. I když si vždycky udělám podrobný plán co kam vysadím a co mám nakoupit, když se dostanu do zahradnictví a vidím tu spoustu krásných rostlin, nevím co bych si vybrala první. Vždycky si musím uvědomit, že nemám tolik místa, času a ani peněz, abych si nakoupila všechno co se mně líbí. Chudinky balkonovky v kontejnerkách už opravdu potřebovaly nasadit.  Evejka se podobných prací  účastní jenom tím, že si všechno prohlíží a ošňupkává. Tesinka je rozená zahradnice, když vidí, že se hrabeme v hlíně,  hned se zapojí a hrabe jak o život. Některé nasazené rostliny - rajčata a tak se snažila hned přesadit.  Po delší době  se opět splnilo Tesinčino přání a děda zapomněl zavřít králíky. Když se to stane a králíci běhají po dvoře, je Tesinka naprosto nadšená a domů ji nikdo nedostane. Evejka se nezdá, ale  většinou králíka uvidí jako první, doběhne ho a případně někam zažene, tím ji to přestane zajímat  a s klidem jako princezna odchází. To Tesinka nemá klid dokud je nějaký králík venku. Při posledním králíčím útěku mi mamka líčila jak Tesinka pomáhala  s chytáním králíků, podle mojí mamky by se bez Tesinky vůbec nedostali zpět do králíkárny. Údajně  si s něma  děda nevěděl rady, jelikož potvory tentokrát pozalézaly pod dřeva a do nepřístupných prostor. Snažila jsem se nanést, že kdyby je Tesinka nehonila, asi by se nechali v pohodě pochytat jako vždycky a nikam by nelezli, ale viděla jsem, že na to má mamka svůj názor, který jí nevyvrátím, jelikož Tesinka je podle ní dokonalá a králíci mohou být rádi, že si jich vůbec všímá.

2. 5. 2010  V neděli jsme se vypravili na výstavu do  Bánské Bystrice. Museli jsme vyjet dost brzy ráno. Už když jsme vstávali pršelo a bylo hnusně.  Naštěstí za Trnavou se počasí umoudřílo, přestalo pršet, vysvitlo slunko a bylo docela hezky.  Výstava se konala v areálu plážového koupaliště, mezi vypuštěnými bazény a jezerem, protože  koupaliště je v rekonstrukci. Kruhy byly  malé, ale na pěkně hustém,  posekaném  trávníku.  Všechny chrty posuzoval polský rozhodčí Jan Ryk. Vipeti byli  poslední, přišli  jsme na řadu až po obědě. Holkám se tam asi taky líbilo, protože se moc hezky předváděly, v klidu stály, dokonce Evejka se ani nezatřepala. Tesinka se zdála být panu rozhodčímu trochu velká - konkrétně mocná fena - dostala známku V3. Evejka se mu líbila - dostala V1 CAC. V soutěži o BOBA nám pan rozhodčí řekl, že je Evejka velice elegantní vipetka, ale zdálo se mu že se jí nechce  zrovna moc běhat, popřál jí víc temperamentu. Celkově u pana rozhodčího vyhrávali jemnější a drobnější pejsci.  Vzhledem k tomu, že padaly i známky VD, my jsme byli moc spokojení.

.
 

1. 5. 2010 Prvomájová sobota byla jak malovaná.  Byli  jsme všichni  u rodičů na oslavě zlaté svadby. Evejka se vyhřívala na sluníčku a Tesinka objevila, že v zahradním jezírku jsou žáby a měla o zábavu postarané. Brodila se vodou,  tlapičkou je naháněla a ponořila  do vody i hlavičku. Když žábu chytla, zas ji pustila a chtěla ji znovu nahánět. Ohromně ji to bavilo, nechtěla toho nechat. Žáby byly zmatené a dost dobře nepochopily, že se mají nechat od Tesinky ve vodě honit. Přežily to ve zdraví, schovaly se do křoví. Po obědě vyrazily holky s oběma páníčky do Lednice na tréninkové běhy. Bohužel jsem Tesinku opět neviděla, protože jsem musela zůstat na oslavě a pomáhat. Tesinka si zaběhla z otevřeného boxu jednu rovinku a jeden ovál. Běžela s radostí a s ještě větší radostí se zakousla do kůžičky a zatřepala s ní.  Evejka neběžela vůbec, byla jen jako doprovod, víc než závodiště ji zajímalo šmejdění po okolí.

25. 4. 2010  Víkend proběhl ve znamení lovu chroustů. Holky si šly po návratu z vycházky odpočinout do křesílek, ale Tesinku napadlo, že ještě musí jako obvykle zkontrolovat a pohlídat  zahrádku. Už  sotva pletla nožkama,  ale když zjistila, že začali létat chrousti, ožila a šla na lov. Je opravdu šikovná povedlo se jí nějaké chrousty ulovit  a protože je i přejícná donesla nám je domů, asi se chtěla podělit, když my jsme  neschopní a nic jsme si nechytili. Tento rok, ale bylo chroustů málo, létali  jen pár večerů, takže měla brzo po radosti.

17. a 18. 4. 2010  S Evejkou jsme se  zúčastnily intenzivního tréninku agility na cvičáku v Hodoníně. Trenérkou byla Markétka Lovazsová. Akce se nám líbila, vyzkoušely jsme si spoustu nových věcí a zjistily co všechno ještě dobře neumíme.  Trenérka byla moc fajn, trpělivá a vše nám hezky srozumitelně vysvětlila. Ovšem Evejka jako obvykle  vyváděla, když byla  odložená na místečku a měla čekat, opět se snažila prokousat cestovním domečkem, což se jí nepovedlo, ale aspoň udělala novou díru do síťky. Pak už byla jen u uvazovacího kolíku, kde to bylo o něco lepší. Nadšená byla, když se mohla pohybovat na cvičáku na volno nebo když jsme byly na parkuru. Páníček s doprovodem si vzal Tesinku na nedělní tréninky na dostihovou dráhu do Lednice, aby vyzkoušel, jestli by ji bavily dostihy. Tak si naše Tesinka si v neděli odbyla svůj první cvičný běh na dostihové dráze. Bohužel jsem ji neviděla, protože jsem s Evejkou agilitila v Hodoníně. Podle páníčka byla Tesinka běháním nadšená. Uběhla dvě rovinky a chtěla běžet ještě, hned pochopila o co se jedná. Byla to její premiéra, zatím ještě nestartovala z boxu, ale z ruky. Vypadá to, že na rozdíl od Evejky, ji běhání za kůžičkou bude bavit. Evejka o takovou zábavu nejeví sebemenší zájem.

Nadšeně běžící Tesinka


 

Za fotky z tréninku agility děkujeme Hance Petrlové.

.

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist