Sport a zábava

Sportovní aktivity
 

Agility

Když byl Evejce  asi rok, šli jsme se podívat na kynologické  cvičiště v Hodoníně na trénink agility.  Moc se nám to zalíbilo a začala jsem s Evejkou  trénovat agility. Tak jsem se stala  se členem Kynologického klubu v Hodoníně – zaměření agility. Začátky byly celkem náročné, ale s pomocí povzbuzujících  a trpělivých trenérek jsme vydržely a dobře jsme udělaly. Evejku hopkání po parkuru začalo bavit a dá se říct, že jí to  jde. S paničkou je to trochu horší, ale snažím se jí to moc nekazit. Není to zas až tak jednoduché jak se zdá, občas mám trochu problém si zapamatovat  správně  trať´ a  “zabloudím“ na  parkuru, navíc Evejka je opravdu rychlá.
Tesinka nemá ještě moc natrénováno, začala s hopkáním  asi v půl roce, postupovaly jsme pomalu s ohledem na její věk a tělesný vývoj. Pak přišla zima a cvičák zapadl sněhem, který na naše podmínky nezvykle dlouho  vydržel, takže jsme skoro netrénovaly. Ale s jarem jsme zase začaly.  
Hopkání na parkuru  nás baví, ale bohužel se nedostaneme na trénink tak často jak bychom chtěly a jak by bylo potřeba. Díky agility jsme poznali spoustu nových  fajn lidí, kteří mají rádi pejsky a samozřejmě také jejich psích kamarádů.  Běháme jenom tak pro radost, zatím se účastníme pouze klubových a neoficiálních závodů. Uvidíme do budoucna jestli budeme i závodit.

Dogfrisbee

Vzhledem k tomu, že Evejka miluje aportování a házení talířů obzvlášť, přihlásila jsem se s ní jednou na seminář dofrisbee s profi instruktorkou. Bylo to fajn, jenom naše  princezna nepochopila, že první budou trénovat házení a různé fígle páníčci bez pejsků, takže vyváděla, snažila se prokousat z boudičky a tak. V okamžiku kdy jsem ji vypustila a mohla  se volně pohybovat,  byla z ní  okamžitě vzorná a poslušná psí slečna. Chytání talíře jí šlo krásně. Z nedostatku času jsme se již žádné podobné akce nezúčastnily, postupně jsme všechny pravidla házení  pozapomněly a vypustily, zase si házíme jen tak. Tesinku talíř zajímá jen když ho má i Evejka, takže v praxi musíme mít vždy dva stejné talíře, první hodíme Evejce,  Tesinka jí ho sebere, pak začneme házet Evejce a Tesinka se svým uloupeným talířem běhá bok po boku vedle Evejky.   

Dostihy a coursing

Dostihy zkoušela jenom Tesinka, zatím má za sebou své první běhy na dráze v Lednici. Běžela dvakrát rovinku a jednou ovál z otevřeného boxu. Bohužel jsem ji ani jednou neviděla, této aktivitě se věnovala s páníčkem, podle něj jí to šlo skvěle a  byla z běhání nadšená. Doufám, že až poběží znovu, že ji také uvidím. Jsme moc zvědaví,  jak poběží společně s  dalšíma pejskama. Coursing jsme bohužel zatím ještě nezkusili, což nás  moc mrzí, doufám, že to brzy napravíme.
Aktivity jako dostihy a coursing  jsou spíš pro Tesinku, Evejku baví jen to, co může dělat přímo s paničkou nebo páníčkem. 

TOPlist